8.5 Integrovaný blok č.5

Mám rád červené léto Časový rozsah : přibližně 8 týdnů

Charakteristika:

Svátek matek navodí podtéma ,,rodina“ a vše, co souvisí - maminka, tatínek, jejich profese, sourozenci, prarodiče, chování, vzájemné vztahy a tolerance, poznávání vlastní identity a svého místa nejen v rodině. Seznámíme se s městem, státem - jeho symboly. Připravíme dárek pro maminku k svátku a oslavíme jej společnou akcí na školní zahradě. Den dětí navodí podtéma ,,nejsme všichni stejní“. Svátek dětí oslavíme společně na školní zahradě. Příroda, počasí, slunce, bouřka, rostliny a jejich plody, zvířata budou předmětem různých pohybových, výtvarných, pracovních, pěveckých činností. Děti se setkají s péčí o druhé v  souvislosti s  přírodou (zvířata na dvorku, zvířata v ZOO). Činnosti budou přenášeny ven na zahradu školy nebo do přírody. Stromy, zvířata a jejich mláďata, lesní plody budou předmětem pozorování nebo motivem pro činnosti z nich vyplývajících. Budeme sledovat růst rostlin v zahradách, na polích, ochutnáme letní plody. Seznámíme děti s péčí o rostliny na záhonku na školní zahradě - ochutnáme vypěstované plody. Seznámíme se s některými letními rostlinami a léčivými bylinami, ale i s rostlinami jedovatými. Jedním z  podtémat bude rozloučení předškoláků s mateřskou školou. Vypravíme se ke studánce do lesa Svákova, za strašidlem Doudlem. Pojedeme či půjdeme na výlety, poznáme cesty a silnice, různé způsoby dopravy, zaměříme se na bezpečnost v dopravě. Připravíme mateřskou školu pro den otevřených dveří spojený s přijímáním přihlášek předškolnímu vzdělávání pro další školní rok. Přivítáme v mateřské škole žáky ZUŠ a poznáme nové hudební nástroje. Pozveme na školní zahradu policisty a navštívíme hasiče.