8.1 Integrovaný blok č.1

Barevný svět kolem mne Časový rozsah : přibližně 4 týdny

Charakteristika:

Úvodní blok je zaměřen na vstup dítěte do mateřské školy a prostředí, které ho zde obklopuje. Jedná se nejen o prostředí mateřské školy, školní zahrady, ale i jejího blízkého okolí. Do mateřské školy nastupují nové děti, stávající děti přecházejí do jiných tříd. Některé děti špatně snášejí odloučení od rodiny. Většina dětí se seznamuje s novými hračkami, prostředím třídy nebo mateřské školy. Děti poznávají nové kamarády, učitelky a ostatní zaměstnance mateřské školy. Zvykají si na podmínky života ve větší skupině, na nová společná pravidla soužití ve skupině.