3.6 Personální zajištění

V mateřské škole pracuje 11 učitelek včetně ředitelky, které mají předepsanou odbornou kvalifikaci . Čtyři učitelky mají vysokoškolské vzdělání (dvě Bc. a dvě Mgr.). 9 učitelek je zkušených s dlouholetou praxí, což pozitivně ovlivňuje kvalitu předškolního vzdělávání a 2 učitelky s kratší pedagogickou praxí, které se dobře začlenily do našeho kolektivu. V současné době pracuje v mateřské škole 1 asistent pedagoga a 1 školní asistent z projektu Bez obav spolu. Všichni pedagogové se stále sebevzdělávají. Jednak formou různých odborných seminářů a jednak prostřednictvím odborné literatury. Stále více využívají i možnosti internetu. Nabídky různých vzdělávacích institucí jsou využívány dle provozních možností. Poznatky a dovednosti, nové efektivní metody práce, náměty ze seminářů využívají učitelky ve své práci s dětmi. Práce všech učitelek se opírá o pedagogické a metodické zásady výchovy a vzdělávání předškolních dětí. Služby učitelek jsou organizovány tak, aby byla zajištěna dětem optimální pedagogická péče. Překrývání minimálně v rozsahu dvou a půl hodin se bohužel ve všech třídách nepodaří zajistit z důvodu daných finančních normativů, neřeší se také nižší úvazek ředitelky a zástupkyně mateřské školy.

O plynulý provoz a čistotu se stará ekonomka a vedoucí školní jídelny, 3 kuchařky, 1 školnice a 2 uklízečky, domovník a zahradnice.

Zaměstnanci jednají, chovají se a pracují profesionálním způsobem.