3.5 Řízení školy

Povinnosti, pravomoci a úkoly všech zaměstnanců mateřské školy jsou vymezeny. Jednotlivé úseky spolu vzájemně spolupracují a pomáhají si. Ředitelka podporuje a motivuje spoluúčast všech členů týmu na rozhodování o zásadních otázkách života školy, respektuje jejich názory, a realizuje dobré inovační návrhy. Každý člen kolektivu má svou pracovní náplň a rozsah zodpovědnosti.

Tvorba ŠVP vychází z  analýzy a hodnocení a je vypracováván ve spolupráci s ostatními členy kolektivu.

Ředitelka školy kontroluje a vyhodnocuje práci všech zaměstnanců, pozitivně hodnotí úspěchy a motivuje k další práci. Konzultuje s učitelkami jejich profesní plány.

Ve škole je zaveden funkční informační systém. Pedagogické rady se konají dle plánu, provozní porady dle potřeb školy. Pedagogické a provozní porady a za účasti všech pracovnic školy alespoň jedenkrát ročně nebo operativně dle potřeby řešení problémů. K informacím slouží nástěnka ve sborovně.

Na spolupráci s rodiči se podílejí všechny zaměstnankyně . Denně ústní formou krátké a stručné konzultace s rodiči, nebo podle jejich potřeby v předem dohodnutém čase,  pokud jde o problém vyžadující více času.

Mateřská škola úzce spolupracuje se zřizovatelem, s majitelem budovy, s orgány veřejné správy a samosprávy, s pediatry a pracovníky PPP nebo SPC. Spolupracuje se základními školami, s kulturním domem, městskou knihovnou, společenským centrem, základní uměleckou školou, Senior domem apod.

Mateřská škola je zapojena do projektu Bez obav spolu (BOS), zaměřeného na rovný přístup ke kvalitnímu vzdělávání. Hlavní zaměření se orientuje na vyrovnání příležitostí dětí ze socioekonomicky znevýhodněného kulturně odlišného prostředí. Realizátorem projektu je ZVaS České Budějovice. Ve škole pracuje 1 školní asistentka, která je financovaná z výše uvedeného projektu.

• společně se všemi zaměstnanci naplňovat cíle a filosofii mateřské školy

• podporovat kreativní a na rozvoji školy participující zaměstnance